Bel het Landelijk Alarmnummer
Dierenambulances & Dierenhulpdiensten:
Bent u de trotse eigenaar, berijder of verzorger van een prachtpaard? Meld het dan snel aan voor de Sophia Paardenverkiezing 2010 en win een mooie prijs! Een jury onder leiding van amazone en winnares van Olympisch zilver Tineke Bartels maakt op zondag 12 september bekend welk paard zich het Leukste paard van Nederland mag noemen. De Sophia-Vereeniging organiseert de Sophia Paardenverkiezing in samenwerking met Pet News. Met de verkiezing wil zij aandacht vragen voor het welzijn van paarden. De Sophia-Vereeniging neemt deel in de jury.
Paardenliefhebbers kunnen hun favoriete paard presenteren op www.paardenverkiezing.nl. Begin september worden in iedere provincie de stemmen geteld. In elke provincie gaat de kandidaat met het hoogst aantal stemmen naar de finale. Deze vindt plaats op het internationale Horse Event in Deurne, op 12 september 2010. Voor de winnaars is er veel moois, zoals een tandartsbehandeling, een fotoshoot van u en uw paard en een luxe wellness arrangement. Aanmelden kan tot 6 september.
Een jury onder leiding van amazone en winnares van Olympisch zilver Tineke Bartels kiest het Leukste paard van Nederland. Helma van de Vondevoort, directeur van de Sophia-Vereeniging, zal er als jurylid scherp op letten of het dier voldoende contact heeft met soortgenoten. “Een paard hoeft geen bloedstollende beauty te zijn of topprestaties te leveren. Het is belangrijker dat het dier lekker in zijn vel zit. Daarvoor heeft het niet alleen goede voeding en verzorging nodig, maar ook genoeg ruimte en sociaal contact.”
Gezelschap voor de 500.000 paarden die in Nederland leven, is niet vanzelfsprekend. Zij worden vaak langdurig alleen gehuisvest in een stal, box of wei, waardoor er veel eenzaamheid voorkomt. Van de Vondevoort: “Paarden zijn van nature zeer sociale dieren. Als contact met andere paarden te lang uitblijft, vertonen zij abnormaal gedrag. Bijna dertig procent van de paarden in Nederland heeft daar last van. De dieren gaan weven (op en neer deinen met hoofd en lichaam), kribbebijten, schrapen en luchtzuigen. Sommige dieren beschadigen zichzelf uit frustratie.”
De Sophia-Vereeniging voert sinds lange tijd campagne om eenzaamheid bij paarden onder de aandacht te brengen. Zo dringt ze bij de politiek aan op wet- en regelgeving, bijvoorbeeld op het gebied van huisvesting. Paardeneigenaren die op zoek zijn naar een manege, kunnen zich nu alleen baseren op een sterrensysteem waarmee vooral wordt aangegeven hoe goed de faciliteiten zijn voor de ruiter. De Sophia-Vereeniging vindt dat er een alternatief systeem moeten komen, waarbij het belang van het paard voorop staat.
Lees meer over het gedrag, de huisvesting, de verzorging en de aanschaf van paarden.